Listopad 2012

To, co potřebuji

22. listopadu 2012 v 16:15 | Poláková Jitka
Kolikrát jste tuto větičku už slyšeli od svých ratolestí milí rodičové?
Kolikrát jste ji vyslovili vy sami, alespoň ve svých myšlenkách když ne před vaším rodičem nebo partnerem v očekávání, že vám toto vaše pošetilé přání splní pokud možno okamžitě?
A zamysleli jste se někdy nad tím co skutečně potřebujete?
Skutečně nezbytně potřebujete nemodernější telefon, jakékoliv elektrické a elektronické přístroje včetně počítačů?
Zkuste si na chvíli představit co byste dělali, kdyby z nějakého důvodu náhle vypadly veškeré sítě jak je internet,
elektřina nebo sítě mibilních operátorů a náhle byste byli bez tohoto komfortu na který jste si již zcela jistě a bez potíží zvykli.
Uměli byste si najít způsob jak byste pro sebe a pro svoji rodinu obstarávali takové věci jako je vaření, praní, komunikaci
se vzdálenými lidmi atakdále?

Co skutečně člověk potřebuje ke svému životu?
Co ke svému životu potřebujete vy?
Víte to?
Dokážete si na tyto otázky odpovědět úpřímně a pravdivě alespoň sami sobě?
Doufám, že jsem vám dala téma k zamyšlení.

Náhoda je blbec

7. listopadu 2012 v 22:34 | Poláková Jitka
Náhoda je blbec, který vám může pěkně zamíchat životem.
Jak jsem na to přišla?
Jednoduše.
Vlastní zkušeností.
Náhodou jsem v polovině ledna tohoto roku skončila v nemocnici s oboustranným zápalem plic a tři dny před propuštěním
přijali na to samé oddělení mladého muže, který pracoval v jedné chemičce a popálil si chemikálií se kterou pracoval plíce.
A od té doby zažívám něco v co jsem už nevěřila, že ještě někdy zažiju.
Přeskočila mezi námi jiskra a nyní jsme spolu.
Takže náhoda je sice blbec, ale někdy přináší i příjemné zážitky do vašeho života.
Netvrdím, že vždycky tomu tak je, ale přeji i vám milí čtenáři, aby i vaše setkání s náhodou bylo jen příjemné a aby vám to vždy přineslo něco pozitivního do života. Někdy to tak ze začátku nemusí vypadat, ale vždycky to jde vzít blbou náhodu
jako příležitost ke změně, kterou je nutné chytit za pačesy a nepustit.
Co si vezmete z tohoto krátkého článku je už pouze na vás ale na druhou stranu se nebojte přidat pod článek komentář ráda si jej přečtu a případně na něj budu i reagovat.
S přáním krásného zbytku dne se loučí Poláková Jitka

Já a čas na mě samotnou

3. listopadu 2012 v 8:52 | Poláková Jitka |  Můj život se spatickou quadruparésou
Tak toto je pro mnoho lidí, kteří pečují o postižené a nemohoucí ve své rodině velmi problematická otázka.
Mnohdy ti o které pečujeme potřebují péči a dozor 24 hodin denně a my pečovatelé máme na sebe čas až když ti opečovávaní spí nebo když se nad námi někdo smiluje a vezme opečováváného člena rodiny třeba jen na vycházku.
Udělat si na sebe čas třeba jen na pár hodin kdy vyrazíme mezi lidi se kterými je nám dobře a kdy alespoň chvíli nemusíme řešit domácí problémy jako například kdy budou nebo nebudou plínky, prospěch zdravých potomků ve škole, co se bude vařit a z čeho, ale naopak se můžeme bavit o věcech, které nás zajímají a u kterých relaxujeme a odpočinout si tak je velmi důležité.
Pro ty co nepečují o postižené a nemohoucí něco takového je nepochopitelné a může jim to připadat jako velké sobectví, ale odpočinek a duševní hygiena jsou v těchto životních okolnostech bezpodmínečně nutné, protože jedině tak si může člověk udržet fyzickou i psychickou sílu aby v tomto nelehkém životním úkolu mohl pokračovat a ž do konce.
Co vám mohu na závěr poradit?
Snad jen to abyste si uspořádali svůj čas tak,abyste měli sami pro sebe alespoň pár hodin nejlépe jeden den v týdnu,
kdy budete dělat pouze to co vy sami chcete po čem jste vždycky toužili to dělat.Pro mne je skvělý odpočinek jít si zacvičit s partou kamarádů a potom si jít dát vodni dýmku do čajovny. Vy si samozřejmě můžete najít něco úplně jiného co odpovídá vašemu přání touhám a snům.
Přeji vám na závěr tohoto článku hodně sil jak fyzických tak i psychických, hodně lásky i trpělivosti s těmi o které pečujete i s všemi lidmi okolo vás.

E-kniha přichází

2. listopadu 2012 v 14:48 | Poláková Jitka |  Můj život se spatickou quadruparésou
Můj život se spastickou quadruparésou měla být původně série článků ve které jsem chtěla popsat svůj život se synem, který je postižený touto nemocí nakonec to dopadlo tak, že jsem tomu dala podobu eknihy, kterou je možné si koupit za cenu 150,-Kč s tím, že pokud se sami staráte o takto postižené dítě, tak vám tuto knihu pošlu zdarma pokud mi pošlete foto
vaší ZTP/P průkazky a nějaké lékařské zprávy, kde bude jasně uvedená diagnóza.
Kniha obsahuje informace posbírané za dvacet let života s touto nemocí navíc tam získáte informace, ketré vám mohou v mnohém zjednodušit život a péči o takto postiženého člověka.
Kniha je napsaná formou příběhu, s tím, že je mnohé informace možné najít v jednotlivých kapitolách a na konci jsem některé věci podrobněji rozepsala.
Kniha má formát pdf takže by ji měl být schopen načít jakýkoliv počítač.
V případě zájmu o knihu mi pište na Polakova.Jitka@seznam.cz