Únor 2013

Problémy 21.století

25. února 2013 v 12:46 | Poláková Jitka
Co vlastně jsou problémy 21.století?
To je velmi důležitá otázka, portože pokud nepojmenujete problém nemůžete ho řešit.
Osobně se domnívám, že jich je několik a to:
1)Chudoba v zemích třetího světa která jde ruku v ruce nevzdělaností tento problém už řeší různé organizace navíc na toto téma už bylo napsáno spousta článků, takže to zde nebudu rozebírat.
2)Vysoká finanční negramotnost v ČR, která je plně zodpovědná za to, že si lidé neumí spočítat úroky a RPSN což je připravuje zbytečně o další peníze navíc se zadlužují až silně neúnosným způsobem-zde by bylo potřeba aby si tímto vzděláním prošel každý člověk ať mladý nebo starý, aby lichváři neměli pražádnou šanci na zoufalé situaci zoufalých lidí vydělávat nekřesťanské peníze. Na toto téma už dokonce vycházejí i knížky jedna z těch nejužitečnějších je Nejbohatší muž v Babylóně na jejíž základě chystám a dokončuji vlastní knížku nazvanou Sedm zásad jak získat bohatství, která je předchozí knížkou inspirována a zároveň vychází ze současné moderní doby a jejích možností, které se zde nabízí.
3)Závislost na moderních techonologiích ( nezapírám, také je a velmi ráda využívám), ale kdyby došlo k nějaké přírodní katastrofě kolik z nás by bylo schopno přežít bez elektrické energie, peněz které by nemohl vybrat z bankomatu?
No myslím si, že by netrvalo dlouho a nastal by totální chaos, které by spoustu lidí stál život, protože by se lidé zabíjeli mezi sebou jen kvůli jídlu vodě, lékům a dalším nezbytným věcem.
4)Vzájemné odcizení mezi lidmi a to jak mezi blízkými tak i těmi co žijí na jednom místě a je to jedno jestli žijete na vesnici nebo činžovním domě.
Co s tím vším lze dělat? Můžete s tím dělat pouze to, že si tyto otázky vyřešíte vy sami pro sebe a pro vaše nejbližší.
Nebo snad máte jiný názor pokud ano nebojte se mi ho pod článek napsat.