Můj život s předsudky

8. února 2015 v 13:07 | Poláková Jitka
Můj život s předsudky je ve své podstatě delší než by mě samotné bylo příjemné.
Nejprve jsem prožívala svoje dětství s předsudky které se vzathovaly jak k epilepsii kterou jsem v té době trpěla tak k tomu, že jsem tenkrát pravidelně chodila do kostela a protože jsem svoje dětství prožívala v podstatě v době kdy tu vládl komunismus, tak jsem kvůli těmto dvěma důvodům neměla moc kamarádů.
A v současné době zažívám další už skoro 22 let dlouhé období plné předsudků a odmítání hlavně ze strany mojí rodiny, protože pečuji o těžce postiženého,nechodíciho syna.
Moje vlastní rodina se ke mě v tomto směru otočila zády a kromě mého otce se nikdo nikdy neobtěžoval přijít a pomoci mi s péčí o syna, protože nikdo z té takzvané rádoby křesťanské rodiny si nechce s něčím takovým špinit ruce.
Postižený vnuk nebo synovec nestojí za jakoukoliv snahu nebo jen trochu zájmu.
Bohužel všechny tyto předsukdy jsou v naší společnosti zakořeněné všude a především mezi těmi co hlásají křesťanské hodnoty, ale vždycky zůstává pouze u řečí a skutek utek.
Ano milý čtenáři máš naprostou pravdu pokud máš dojem, že jsem zatrpkla a sama trpím silnými předsudky vůdči nejen své vlastní rodině ze které pocházím, ale i vůdči komukoliv kdo chodí do kostela. Považuj to za názorný příklad skutečně fungujících předsudků v pratickém a reálném životě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 8. února 2015 v 13:17 | Reagovat

no je to docela silná, říst to jak ti se synem nepomáhají, je to fakt peklo. Moýná jen mají strach, nebo nemají čas.. ale jak is to napsala tak to asi tak bude, hezký článek, dojal mě ikdyž to neměl v důvodu :-)

2 Kosma Kosma | Web | 8. února 2015 v 16:51 | Reagovat

Taky mi přijde, že tohle věřící komunita  nemá úplně dořešené: je kategoricky proti potratům, ale když se narodí postižené dítě, ve většině případů je vychováváno v ústavech, tudíž odpovědnost je přenesena na celou společnost! Málokdo, včetně věřících, je ochoten se o dítě starat doma a svým způsobem mu obětovat život...i když by to mělo být jako řešení číslo jedna - lidé jako Vy mají mou úctu a respekt!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama